• +48 (91) 43 37 240

Jak dobrze znasz kraje niemieckojęzyczne? Konkurs dla gimnazjalistów

17 Lis

Dnia 8 listopada w ZS nr 8 odbył się I konkurs dla gimnazjalistów „Kraje niemieckojęzyczne bez tajemnic”. Cieszył się ogromną popularnością, wzięło w nim udział 87 gimnazjalistów:-) Test dotyczył wiedzy o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinie. Konkurs odbył się w ramach programu „Interreg Va”, To jeden ze sposobów na zachęcenie uczniów do nauki języka niemieckiego, ponieważ oferty pracy naszych sąsiadów kierowane są właśnie do absolwentów naszej szkoły. Były dyplomy, drobny poczęstunek i upominki dla uczniów. A wyniki? Już znamy

1 miejsce – Maja Czarnecka Gim. 29,

2 miejsce – Julia Kędzierska Gim 7, Jakub Feledyn Gim. 29, Krystian Petersburski Gimnazjum Katolickie,

3 miejsce – Bartosz Bzdęga ZS nr 1, Sara Chodoń Gim. 6.

Gratulujemy i zapraszamy do nas! Po skończeniu naszej szkoły przy dobrej znajomości języka niemieckiego będziecie przebierać w ofertach pracy.

k2

Napisz komentarz