• +48 (91) 43 37 240

Jak odnosić sukcesy to tylko z ZS nr 8!

20 Kwi

Adrian Końca, choć dopiero jest w drugiej klasie, odniósł znaczący sukces! Zajął VI-te miejsce i zdobył tytuł LAUREATA w I Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Ten sukces oznacza dla Adriana zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego (z obu kwalifikacji, w III i IV klasie), a dla naszej szkoły punkciki w Rankingu Perspektyw.

Zawody finałowe odbywały się w dniach 14-15 kwietnia 2016 roku w Bielsku-Białej. W pierwszym dniu zawodów uczestnicy (62 finalistów) rozwiązywali test wiedzy w języku polskim, test w języku obcym (angielski lub niemiecki) oraz wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego Excel.

W drugim dniu zawodów 10 najlepszych (już laureatów) rywalizowała w wieloetapowych zmaganiach przed publicznością. Były to pytania typu 1 z 10, zadania analityczne, pytania prawda/fałsz, krzyżówka ekonomiczna, itp.

Poza tym Adrian i jego opiekun, pan Patryk Araszkiewicz, znaleźli czas na zwiedzanie Bielsko-Białej. Nasz laureat nie zamierza osiąść na laurach. Już zapowiedział, że w przyszłym roku stanie do rywalizacji i będzie walczył o miano najlepszego z najlepszych. Trzymamy kciuki.

KońcaAdrian

Napisz komentarz