• +48 (91) 43 37 240

Jestem czego gratulować! Wicemistrzyni świata z ZS nr 8

03 Paź

Nasza uczennica, Katarzyna Kalina (3d), w dniach od 30.08 do 04.09 we włoskich Syrakuzach startowała w Mistrzostwach Świata w kajak polo. Młodzieżowa reprezentacja Polski, w składzie której znalazła się zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Kliniska, Katarzyna Kalina, wywalczyła wicemistrzostwo świata, ustępując pola dopiero w finale, po złotym golu, drużynie Niemiec 2:1.

Kasia kajakarstwo w klubie trenuje od 3 lat, a w reprezentacji startowała już w zeszłorocznych Mistrzostwach Europy w niemieckim Essen, zajmując tam XI miejsce. W tym roku dodatkowo Kasia wraz z koleżankami klubowymi wywalczyła wicemistrzostwo Polski juniorek, a podczas Mistrzostw Polski seniorów zajęła IV miejsce.

Kasiu, jesteśmy z Ciebie dumni!!!

Napisz komentarz