• +48 (91) 43 37 240

Kochanowski – stary ale jary…

01 Cze

Kolejny już ósmy Przegląd Małych Form Teatralnych za nami. Tym razem do rywalizacji stanęły tylko cztery zespoły Młodych Gniewnych ( aż szkoda, że tylko cztery). Wbrew pierwotnych obaw imć Kochanowski nie był wcale taki nudny, mało tego okazał się mistrzem ostrej riposty w sprawach damsko-męskich. Pierwsze miejsce na podium  zajęła klasa I e, która wykorzystała w swoim przedstawieniu rubaszne fraszki mistrza z Czarnolasu. Klasa „reklamy” ma na swoim koncie jeszcze jedno zwycięstwo – za najlepszą rolę męską. Maksym  Wierzbicki okazał się rewelacyjny w roli  żwawego tetryka czułego na kobiece wdzięki. Zaszczytne miejsce drugie przypadło klasie I c, która interpretacji poddała przewrotną fraszkę „Raki”. Miejsce trzecie wywalczyła klasa II b, która zaprezentowała pojedynek na słowa dwóch Kochanowskich i ich recepty na szczęście. Nie mogło zabraknąć klasy Id, która została uhonorowana przez jury wyróżnieniem za obywatelską  postawę i odważną odezwę do tych, którzy Rzeczpospolitą władają.  Najlepszą aktorką okazała się ta która wyszła z worka, czyli Nikoli Jaguszewskiej.  Klakier trafił do najgłośniejszej klasy w szkole pierwszej popularnie znanej jako b/d.

Wielkie brawa dla prowadzących – niezastąpionych, cudownych i niepowtarzalnych Karoliny Nestorowicz i Piotra Smudy.

Naszą imprezę uświetnili  swoją obecnością uczniowie pierwszej i drugiej klasy Gimnazjum nr 24 pod opieką pani Sylwii Kęsy i pani Izabeli Kostkiewicz.

 

Napisz komentarz