• +48 (91) 43 37 240

Konferencja dla dyrektorów szkół zawodowych województwa zachodniopomorskiego

12 Kwi

7 kwietnia 2017 r. nasz Zespół Szkół gościł wyjątkowych gości. Właśnie tego dnia w historycznej auli, będącej świadkiem wielu ważnych wydarzeń, odbyła się konferencja dla dyrektorów szkół zawodowych z województwa zachodniopomorskiego z udziałem Zastępcy Dyrektora Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ministerstwie Edukacji Narodowej pana Piotra Bartosiaka oraz Dyrektora Departamentu Edukacji Morskiej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pana Janusza Karpa.

Organizatorem i gospodarzem spotkania był Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

Była to również wspaniała okazja do pochwalenia się udziałem naszej młodzieży w projekcie pt. VOCATION-EXPERIENCE-PASSION-OPPORTUNITY (VEPO) realizowanym w ramach Projektu Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego realizowanego ze środków PO WER (Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020) na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Uczniowie klas II i III naszej szkoły w sierpniu i we wrześniu bieżącego roku będą mieli okazję odbycia miesięcznych praktyk zawodowych w Północnej Irlandii . Przyszli technicy ekonomiści, logistycy, hotelarze, obsługi turystycznej oraz organizacji reklamy będą pracować w zakładach pracy w Londonderry.

Napisz komentarz