• +48 (91) 43 37 240

Konferencja „Zawodowcy na start”

16 Wrz

15 września br., w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie, odbyła się konferencja regionalna pn. „Zawodowcy na start!”. Organizatorami przedsięwzięcia byli Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Spotkanie adresowane było do przedstawicieli szkół i placówek oświatowych, w których odbywa się kształcenie zawodowe, tak więc nie mogło tam zabraknąć i naszych reprezentantów – nauczycieli przedmiotów zawodowych – p. Anny Zganiacz, p. Joanny Melerskiej, p. Moniki Majewskiej-Gałki oraz p. Iwony Lewandowskiej.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały główne inicjatywy i programy Komisji Europejskiej na rzecz kształcenia i szkolenia zawodowego, działania o charakterze regionalnym w ramach środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego, Europass 2.0, eTwinning, Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych.

Dodatkowym punktem programu były warsztaty w Mobilnym Centrum Edukacyjnym z zakresu nowoczesnych technologii w nauczaniu tradycyjnym, jak i zdalnym. W MCE można było poznać nowe i ciekawe sposoby na wirtualną naukę, odkryć tajniki robotyki i nauczyć się podstaw programowania.

Całe spotkanie dostarczyło uczestnikom cennych wskazówek w zakresie ubogacenia lekcji z przedmiotów zawodowych, ale i nie tylko.

Napisz komentarz