• +48 (91) 43 37 240

Konkurs idiomów i przysłów niemieckich

06 Mar

Już jako małe dzieci wiemy, co znaczą wyrażenia: „mieć urwanie głowy”, „leje jak z cebra”, czy „flaki z olejem”.  Ale jak to powiedzieć w obcym języku? Czy możliwe jest proste tłumaczenie? Jeśli to zrobimy, zabrzmimy co najmniej zabawnie, a na pewno nie zostaniemy zrozumiani. Aby dobrze rozumieć innych i być rozumianym, mówiąc po angielsku czy niemiecku, musimy więc znać idiomy i przysłowia. Z tego powodu 25 uczniów ZS nr 8 wzięło udział w zmaganiach o tytuł mistrza idiomów i przysłów niemieckich. Wszyscy mieli do wykonania 8 zadań badających znajomość łącznie 92 idiomów i przysłów. Najlepszymi okazali się:

I miejsce- Nikola Fabiś (2a)

II miejsce- Krzysztof Kaźmierczak (1a) i Daniel Gaweł (2a)

III miejsce- Agata Gębala (3c)

Gratulacje!!!

Napisz komentarz