• +48 (91) 43 37 240

Konkurs języka niemieckiego

04 Lis

W każdym języku istnieje pewna grupa zwrotów, która w sposób bezpośredni lub metaforyczny  wyraża pouczenie, przestrogę, bądź też ogólną myśl (Co się odwlecze, to nie uciecze. Mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Być w siódmym niebie). Mowa tutaj oczywiście o przysłowiach idiomach. Ucząc się języków obcych również chcemy je znać i się nimi posługiwać, bo przecież bardzo ubogacają nam język.

Z tego powodu 20 uczniów naszej szkoły 23 października wzięło udział w zmaganiach o tytuł mistrza idiomów i przysłów niemieckich. Wszyscy mieli do wykonania 8 zadań badających znajomość łącznie 86 idiomów i przysłów. Najlepszymi okazali się:

I miejsce – Kamila Kruczyńska  1aa

II miejsce – Daniel Gaweł (3a)

III miejsce – Krzysztof Kaźmierczak (2a)

IV miejsce – Marta Gaweł (3a)

Gratulacje!!!

Napisz komentarz