• +48 (91) 43 37 240

Konkurs Piosenki Patriotycznej

19 Lis

Literatura zaklina świat w słowach. Muzyka zaklina świat w dźwiękach, mówi  o ludzkich namiętnościach, rozpaczy, cierpieniu,  a także radości, miłości, słońcu i blasku gwiazd, pragnie ocalić od zapomnienia chwile ważne dla każdego narodu, składa hołd tym, którzy złożyli na ołtarzu ojczyzny dar najcenniejszy-życie.

15 listopada klasy pierwsze spotkały się w auli, by konkursem piosenki patriotycznej uczcić 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Do rywalizacji o miano najlepszego z najlepszych stanęło siedem osób z różnych klas: Karolina Szubert z kl.3d, Kacper Orpel z kl.3c, Martyna Strzelecka z kl. 2e, Wiktoria Sztandera z kl. 2c, Magdalena Sobczak- 3b, Oliwia Zaranek z kl. 3e, Kacper Kazubek z kl.3a. W jury zasiedli: pani Beata Umińska, pani Aneta Tabor, pan Leszek Skrzyniarz oraz tegoroczna absolwentka naszej szkoły – Karolina Nestorowicz.

Wszyscy uczestnicy konkursu byli niesamowici, na sali panowała absolutna cisza, przerywana gromkimi brawami po każdym występie.  Jury, że tak wyrażę się kolokwialnie, miało twardy orzech do zgryzienia. Niemniej jednak po burzliwych obradach wyniki konkursy zostały ustalone.

miejsce I – Kacper Kazubek

miejsce II – Karolina Szubert

miejsce III – Wiktoria Sztandera

Wygrani w nagrodę otrzymali  voucher na wybraną książkę i bilety do kina.

Napisz komentarz