• +48 (91) 43 37 240

Konkurs „Z Gryfem w tle. Poznaj najnowszą historię Pomorza Zachodniego 1945-1990”

14 Gru

13 grudnia 2019 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” przy al. Wojska Polskiego 21 w Szczecinie odbył się finał konkursu „Z Gryfem w tle. Poznaj najnowszą historię Pomorza Zachodniego 1945-1990”.

Tegoroczna edycja konkursu nosiła tytuł „Szczecińskie Grudnie 1956, 1970, 1981”.  Do finału awansowało dziewięcioro uczniów z trzech szkół – ZS Elektryczno – Elektronicznych, ZS nr 6 im. M. Reja oraz ZS nr 8 im. S. Staszica.
Finał przebiegał w formie rozmowy z komisją, w składzie:

  • dr Zofia Fenrych,
  • dr Sebastian Kaniewski,
  • dr Michał Siedziako
  • Magdalena Ruczyńska.

Konkurs miał charakter dwuetapowy. Jego celem było zainteresowanie i popularyzacja  wśród młodzieży szkolnej znajomości historii regionalnej w kontekście historii całego kraju, budowanie tożsamości lokalnej i narodowej oraz podkreślenie roli Szczecina i regionu w najnowszej historii Polski.

Nasi pierwszoklasiści Filip Kość i Wojciech Marcinkiewicz spisali się bardzo dobrze. Gratulujemy

Napisz komentarz