• +48 (91) 43 37 240

Kurs szkoleniowy w schronisku młodzieżowym w Greifswaldzie

17 Cze

Dnia 14 .czerwca (piątek) grupa turystów z klasy 2c udała się wraz z nauczycielkami języka niemieckiego do Greifswaldu na 4 dniowe szkolenie przygotowujące do wrześniowych praktyk zawodowych w schroniskach młodzieżowych na terenie Mecklemburgii Pomorza Przedniego. Pobyt rozpoczął się szkoleniem BHP i zdobyciem uprawnień do podjęcia pracy w Niemczech. Uczestnicy w trakcie kolejnych dni doskonalili swoje umiejętności językowe biorąc udział w wielogodzinnym kursie językowym. Skupiał się on głównie na tematyce zawodowej ułatwiającej komunikację w przyszłej pracy. Podczas pobytu pogoda nam dopisywała. Kąpiele słoneczne i wodne, wycieczki rowerowe i piesze, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, grill i minigolf stanowiły część kulturowo – rozrywkową naszego wyjazdu.

Napisz komentarz