Magdalena Olszewska

04 Lut

Jestem absolwentką Zespołu Szkół nr 8 w Szczecinie, rocznik 2009 i jestem z tego dumna.

Naukę w murach szkoły rozpoczęłam w roku 2006 w (już nie istniejącym) Liceum Ogólnokształcącym nr XXV. Czemu taki wybór? Sama nie wiem. Kończąc gimnazjum nie wiedziałam, co chce w życiu robić. Pokierowało mnie moje serce i kobiecy instynkt. Jako absolwentka Państwowego Ogniska Baletowego moją miłością jest balet i taniec, więc czemu nie wybrać szkoły, która ma artystyczną duszę? Chciałam po prostu nie porzucać tańca i nadal tańczyć, a także poznać podstawę dla pojęć w balecie, czyli język francuski. Wybór padł na LO 25 i klasę o profilu lingwistycznym, pomimo bycia „typowym umysłem ścisłym”. To był strzał w dziesiątkę i nie żałuję podjętej decyzji.

Naukę w szkole wspominam bardzo dobrze. problemów większych dla mnie nie było. Bardzo miło wspominam wyjazdy i integrację z niemiecką szkołą w Eggesin. Jak już wspomniałam nie należałam do osób lubujących się w przedmiotach humanistycznych, zdecydowanie preferowałam matematykę i fizykę ( i języki obce ), więc na skale szkoły byłam wyjątkiem. Nie przeszkodziło mi to w napisaniu jako jedna osoba w ZS8 matury z fizyki, matematyki rozszerzonej i wiedzy o tańcu. W końcu taniec to moja pasja. Ta właśnie pasja pchnęła mnie w szeregi Taktów i Młodzieżowej Żeńskiej Orkiestry Dętej Olimpia. Przez okres całego liceum tańczyłam i maszerowałam jako mażoretka i tamburmajorka. Na licznych festiwalach z Taktami i Olimpią zwiedziłam Francje, Włochy, Grecję oraz część naszego kraju. Przypuszczam, że nie zwiedziałabym tylu miejsc, gdyby nie fakt bycia „Takciarą”.

Po ukończeniu ZS8 wybrałam studia na Wydziale Budownictwa I Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie na kierunku Budownictwo – Inżynier Europejski, gdzie znalazłam konsensus między matematyką i fizyką, a językami obcy, gdyż na trzecim roku studiów zajęcia prowadzone były w całości w języku angielskim. Podczas studiów zaczęła interesować mnie bardziej jedna specjalność Budownictwa: Geotechnika. Na tyle, że studia magisterskie zrobiłam z tej specjalności. Za pracę magisterską „Analiza współpracy płyty fundamentowej i pali” uzyskałam I miejsce w konkursie na najlepsza pracę magisterską projektową na kierunku Budownictwo organizowanym przez stowarzyszenia związane z budownictwem w Szczecinie. Obecnie pracuje w Katedrze Geotechniki na Wydziale Budownictwa i Architektury ZUT’u oraz jestem doktorantką na kierunku Budownictwo. Przyszła praca doktorska związana będzie oczywiście z geotechniką.

Podczas studiów działałam aktywnie jako członek Sejmiku Wydziałowego Samorządu Studenckiego na Wydziale Budownictwa i Architektury, reprezentowałam studentów budownictwa w Radzie Wydziału oraz Senacie ZUTu.

O tańcu nie zapomniałam. Przez całe studia byłam tancerką w Teatrze Broadway muzycznym teatrze Małgorzaty Obłój. Tańczyłam również w Fundacji Balet. Kilka razy zdarzyło mi się wystąpić w programie „Jaka to melodia” emitowanym w TVP 1. Niestety problemy zdrowotne zakończyły moją karierę tancerki. Obecnie skupiam się na pracy i doktoracie, rozwijając się naukowo.