• +48 (91) 43 37 240

Matematyka w obiektywie – konkurs

31 Paź

W związku z organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński po raz ósmy
Międzynarodowym Konkursem Fotograficznym Matematyka w obiektywie www.mwo.usz.edu.pl
zapraszam do udziału i promowania projektu, którego celem jest  budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii. Konkurs wspomaga edukację matematyczną, proces matematycznego myślenia; popularyzuje wiedzę i kulturę matematyczną. Ma charakter  powszechny i jest całkowicie bezpłatny.

Uczestnicy za pośrednictwem strony www wysyłają zdjęcia którym przypisują nazwy związane
z matematyką.  Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o nim. Nadanie nazwy (tytułu) zmienia kategorię pracy z fotografii, która przemawia wyłącznie obrazem na parę (zdjęcie, tekst), która nadaje pracy sens poznaczy.

Nagrody: Autorzy najciekawszych prac i najaktywniejsi ambasadorowie otrzymują: nagrody, nominacje do wystaw, kalendarza, książek, oryginalne dyplomy. W roku 2017 Nagrody główne
(w obu grupach wiekowych) to laptopy Apple Mac Book ufundowane przez NASK. Pozostałe nagrody totablety, czytniki e-booków, plecaki, książki, gadżety. Od roku 2015 przyznawana jest nagroda specjalna – Prezesa Polskiego Towarzystwa Matematycznego – za zdjęcie z najciekawszym opisem matematycznym.

Szczegółowe informacje, zgłoszenia, galerie laureatów 2010-2016 na stronie:

www.mwo.usz.edu.pl

Dodatkowe informacje u nauczycieli matematyki.

Napisz komentarz