• +48 (91) 43 37 240

Meklemburgia – Pomorze Przednie – niecodzienna lekcja realioznawstwa w języku niemieckim

10 Gru

W ramach kolejnych działań przedprojektowych programu INTERREG VA w Szkole Podstawowej nr 56 została przeprowadzona  lekcja realioznawstwa przez nauczycielki języka niemieckiego z Zespołu Szkół nr 8 w Szczecinie. Podczas zajęć uczniowie zdobyli najważniejsze informacje o sąsiadującym z naszym województwem  landzie związkowym Meklemburgii – Pomorzu Przednim. Poznali m.in. dokładne położenie geograficzne, ukształtowanie terenu, najważniejsze i największe miasta znajdujące się na terenie tego landu, liczbę ludności oraz najbardziej charakterystyczne i najbardziej znane zabytki położone na tym obszarze. Uczniowie aktywnie i zaangażowaniem pracowali z mapą, udzielali odpowiedzi na pytania zawarte w quizie językowym oraz rozwiązywali zadania mające na celu utrwalenie poznanych wiadomości. Przy okazji mieli szansę poznania nowych słówek i zwrotów z języka niemieckiego związanych z opisem położenia miast i obszarów na mapie. Uczniowie otrzymali także upominki w postaci tablic ze słówkami w języku niemieckim. W planie kolejne takie lekcje w innych szkołach podstawowych.

lekcja-realioznastwa-1

Napisz komentarz