• +48 (91) 43 37 240

Młodzi bezpieczni nie dla patologii, tak dla bezpieczeństwa nieletnich

21 Lis

13 listopada klasa 1d uczestniczyła  w spotkaniu edukacyjnym w ramach projektu „ Młodzi bezpieczni nie dla patologii, tak dla bezpieczeństwa nieletnich” Zajęcia odbyły się w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP. Uczniowie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez p. Szymona Kuchraskiego – „ Stresy i konflikty w naszym życiu, jak sobie radzić, by nie stracić głowy”. Psycholog podpowiedział młodzieży, jak reagować na agresywne zachowania, jak panować nad negatywnymi emocjami i nie dać się ponieść złości. Następnym prelegentem była nadkom. Marzena Maćkowiak- Pluta, która opowiadała o obowiązkach nieletnich wobec prawa. Uczniowie bardzo żywo zareagowali na tę część spotkania, zadając mnóstwo pytań. Pozostaje mieć nadzieje, że nigdy nie będą musieli przekonać się na własnej skórze o konsekwencjach prawnych wyciąganych wobec nieletnich.

Napisz komentarz