• +48 (91) 43 37 240

Młodzi decydują o przyszłości miasta – „Jak będzie wyglądał Plac Stefa Batorego za 2 lata?”

10 Lut

W dniu 6 lutego Samorząd Uczniowski w ramach programu Młody Obywatel pod patronatem CEO i Fundacji BGK przeprowadził warsztat „Jak będzie wyglądał Plac Batorego za 2 lata?” Celem warsztatu było wskazanie pracownikom UM potrzeb: uczniów, mieszkańców i zlokalizowanych w sąsiedztwie placu Batorego podmiotów gospodarczych.  SU przedstawił własną koncepcję zagospodarowania placu . Podczas części praktycznej zebrał pomysły zaproszonych gości. Zgromadzeni mieli okazję zapoznać się z wizją włodarzy miasta. W warsztacie udział  wzięli pracownicy Urzędu Miasta, Biura Inżynieryjno-Projektowego Redan, autorzy projektu, Urzędu Morskiego, Spółdzielni Mieszkaniowej Kolejarz, mieszkańcy, uczniowie SP 61 oraz naszej, a także zaproszone media. Mamy ogromną nadzieję, że UM podczas realizacji projektu weźmie pod uwagę nasze potrzeby i pomysły.

Działania SU łączyła idea nauki przez doświadczenie, a także rozwijanie idei współpracy w lokalnych społecznościach. Młodzi ludzie dzięki programowi mieli szansę wzmacniać swoje kompetencje liderskie, rozwijać umiejętności, zdobywać wiedzę na temat realizacji projektów i nawiązywać kontakty – tak cenne w dzisiejszej rzeczywistości i przydatne w momencie szukania pracy.

Napisz komentarz