• +48 (91) 43 37 240

Nasz Szkolny Samorząd nie śpi. Działo się, oj działo!

20 Gru

Najpierw Karolina Szubert z klasy 2D została radną Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin. Uczennica drugi rok aktywnie uczestniczy w projektach Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Gratulujemy!

Później odbyła się  kolejna edycja Warsztatów „Antydyskryminacja”, które po raz trzeci poprowadziła pani Elżbieta Krawczyk. Udział w nich wzięli przedstawiciele samorządów klasowych z klas pierwszych, czyli tzw. trójki klasowe oraz nowi członkowie Samorządu Uczniowskiego. Celem warsztatu było rozbudzenie w uczniach własnej świadomości, nabycie wiedzy z zakresu pojęć takich jak dyskryminacja, stereotyp, uprzedzenia oraz tolerancja. A także uświadomienie potrzeby działania przeciw dyskryminacji, a w szczególności rówieśniczej.

Następna imprezą były Andrzejki, czyli wróżby na poważnie i z przymrużeniem oka w wykonaniu Samorządu Uczniowskiego. Tradycyjnie 30 listopada w Andrzejki można było sprawdzić, co szykuje nam przeznaczenie na kolejny rok.

 

 

 

 

 

 

 

A 8 grudnia w szkole zagościł Mikołaj, prawie prawdziwy, no przynajmniej taką miał brodę. Rozdawał łakocie wszystkim grzecznym i uczniom, i nauczycielom, i paniom dyrektorkom. Rózg nie było, wiadomo.. nie w ZS nr 8.

 

Napisz komentarz