• +48 (91) 43 37 240

NICOLA I ADAM FINALISTAMI OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI

01 Cze

W dniach: 12.05. oraz 27-28.05. odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Pierwszego dnia uczniowie mieli do rozwiązania test wiedzy z zakresu prawa własności przemysłowej i historii wynalazków. Uzyskanie wysokiego wyniku było przepustką do kolejnego etapu, który odbył się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tam na uczestników czekały do rozwiązania 4 zadania z umiejętności stosowania przepisów dotyczących prawa wynalazczego, sporządzania projektów oraz znajomości wynalazków. Aby cieszyć się z tytułu finalisty Olimpiady trzeba było uzyskać wynik powyżej progu kwalifikacyjnego. Nie było to łatwe zadanie, ale się udało.  NICOLA KWIATKOWSKA Z KL. 3AA ORAZ ADAM KALISIEWICZ Z KL. 3BB ZOSTALI FINALISTAMI OLIMPIADY. Wielkie gratulacje i wyrazy uznania należą się Finalistom oraz pani Annie Zganiacz, która po  raz kolejny z sukcesami przygotowała młodzież do udziału w Olimpiadzie.

Napisz komentarz