Multimedialne Centrum Informacji

Dostęp do Internetu pozwolił na rozszerzenie dotychczasowej działalności biblioteki szkolnej o nowe usługi informacyjno-edukacyjne i utworzenie w 2006 roku Multimedialnego Centrum Informacji.
Multimedialne Centrum Informacji składa się w naszej szkole z dwóch pomieszczeń. Jednym z nich jest czytelnia, w której uczniowie mają do dyspozycji 15 stanowisk komputerowych MAC OS. W drugim pomieszczeniu, tzw. małym MCI, przylegającym do wypożyczalni, uczniowie mogą korzystać z 4 komputerów MAC OS, drukarki i skanera.

W MCI dysponujemy również telewizorem plazmowym, DVD, projektorem multimedialnym, e-bookiem MAC OS, aparatem cyfrowym, zdalnie sterowanym ekranem oraz rzutnikiem. Uczniowie korzystają z komputerów z dostępem do Internetu, co pozwala podnosić im własne umiejętności i pogłębiać zainteresowania. Nauczyciele wykorzystują dostępny sprzęt multimedialny podczas kółek, zajęć wyrównawczych, a także podczas zajęć lekcyjnych. Nasza biblioteka jest teraz prawdziwą interdyscyplinarną pracownią szkolną. Wspiera i ułatwia realizowanie programu dydaktycznego i wychowawczego szkoły.

Regulamin Multimedialnego Centrum