Centrum Kształcenia Zawodowego

Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 3  powstało w miejscu hoteliku Elka-Sen i jest jednostką organizacyjną, wchodzącą w skład Zespołu Szkół Nr 8 im. Stanisława Staszica w Szczecinie.

Zielony Złoty Elegancki Alkoholowy tusz A4 Pusta Kartka do Notatek

Hotelik oferuje Gościom 11 pokoi i może pomieścić 30 gości. Obiekt jest usytuowany w samym centrum miasta, zaledwie 300 metrów od głównego dworca kolejowego. W części gastronomicznej hoteliku goście mogą skorzystać ze śniadań oraz zarezerwować innego typu imprezy gastronomiczne takie jak komunie, chrzciny, wesela, konferencje. Personel recepcji jest do dyspozycji Gości przez całą dobę.

W CKZ kształci się uczniów kierunków: technik hotelarstwa i technik organizacji turystyki. Zajęcia prowadzone w CKZ ukierunkowane są na kształtowanie umiejętności zawodowych. Uzupełnieniem są pracownie obsługi konsumenta, pracownia hotelarska i usług turystycznych.

Podczas odbywających się w obiekcie zajęć praktycznych uczniowie nabywają umiejętności, wykonując zadania zawodowe w pokojach hotelowych, w sali konferencyjnej, sali bufetowej czy pracowni gastronomicznej.

Ponadto w ramach działań Centrum Kształcenia Zawodowego prowadzone są kursy zawodowe skierowane do uczniów naszej szkoły i całej szczecińskiej oświaty.