Współpraca z Francją 2005-2006

College Jacques Prevert z Bourg

W styczniu 2005 roku w ZS 8 gościliśmy dyrektora szkoły z Bourg, który w czasie pobytu w Szczecinie poszukiwał partnera do realizacji projektu Comenius. Naszą szkołę odwiedził w czwartek, następnie odwiedził inne szkoły i wrócił do nas w piątek. Podjęliśmy decyzję o wspólnym przygotowaniu projektu Socrates Comenius.

www.monphi.eu

Socrates Comenius 1

„Odra, Gironde – spotkanie dwóch rzek”

Celem projektu było zbliżenie młodych ludzi (z Polski i Francji) poprzez poznanie kultury swoich krajów, walorów turystyczno-krajoznawczych i rozwijanie kompetencji językowych. Projekt był realizowany w dwóch etapach: pierwszy – w październiku 2005, dwutygodniowy pobyt 25 uczniów (z klasy lingwistycznej XXV LO, które funkcjonuje w Zespole Szkół nr 8) z 3 opiekunami we Francji, drugi – w maju 2006 roku, dwutygodniowy pobyt uczniów z Francji w naszej szkole. W tym czasie uczniowie wzajemnie gościli u siebie w domach. W wyniku realizacji projektu powstały dwie prezentacje w trzech wersjach językowych (polskiej, angielskiej i francuskiej) na temat Odry i Gironde oraz dorzecza tych rzek.

Strona opracowana w ramach projektu

Już 27 maja 6 uczniów klas I pojedzie z rewizytą do Paryża. W programie atrakcje: Wersal, Luwr, Łuk Triumfalny, Wieża Eiffla, plac Concorde i ogrody Tuileries oraz wiele innych pięknych miejsc. Już zazdrościmy!