Współpraca ze szkołą w Eggesin 2007 – 2008

Od 15 do 19 października 2007 roku 12 naszych uczniów gościło w Eggesin. Uczniowie opracowali dwujęzyczny projekt na temat: „Co wydarzyło się w UE”.W programie było m.in. odwiedziny w szkole sztuki, wyjście do centrum sportowego, spotkanie z burmistrzem miasta Eggesin, odwiedziny w ZOO, zwiedzanie skansenu w Torgelow, wizyta w wojsku z możliwością strzelania na symulatorze a także zabawa w dyskotece.

W grudniu 2007 roku w czasie tradycyjnego Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej drużyna dziewcząt i chłopców z Niemiec uczestniczyła w rozgrywkach sportowych. Nie tylko grali, ale także zwiedzali Szczecin.

W kwietniu 2008 roku młodzież niemiecka, która drugi rok uczy się języka polskiego, w ramach imprezy „Witaj, wiosno, w Unii Europejskiej” przygotowała i zaprezentowała w naszej auli kabaret na motywach ballady o Panu Twardowskim.

W maju 2008 roku w ramach obchodów Dnia Europejskiego delegacja z naszej szkoły brała udział w ich obchodach w szkole niemieckiej.