Współpraca ze szkołą z Hassfurt 2010 – 2011

Od 9 do 16 kwietnia 2011 roku zrealizowaliśmy trójstronny projekt „20 lecie Trójkąta Weimarskiego”.Naszymi partnerami było gimnazjum niemieckie z Hassfurt i szkoła francuska z Paryża. 15 uczniów niemieckich korzystało z gościny w domach polskich rówieśników, a uczniowie francuscy ze względu na trudności językowe byli zakwaterowani w naszym hoteliku. W niedzielę 10 kwietnia grupa pojechała autokarem do Międzyzdrojów, po drodze podziwiano urokliwe Jeziorko Turkusowe i zwiedzano muzeum broni V3. Pan oprowadzający po muzeum to pasjonata, była to piękna lekcja historii. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili i wysłuchali koncertu organowego w Katedrze Kamieńskiej.

W poniedziałek w programie oprócz zwiedzania szczecińskich schronów podziemnych był 3 godzinny rejs po Odrze w poszukiwaniu osobliwości przyrodniczych. W czasie rejsu można było zaobserwować m.in. orły, kormorany i bociany. Wtorek był dniem prezentacji w szkolnej auli tego co poszczególne grupy wcześniej przygotowały. Francuzi zaprezentowali Niemcy, Niemcy Polskę, a na końcu polscy uczniowie Francję. Był to faktyczny dzień realizowany po hasłem „20 lecie Trójkąta Weimarskiego”, przybliżono innym uczniom kraje tworzące trójkąt. W czasie pozostałych dni polscy uczniowie pokazali swoim rówieśnikom uroki naszego miasta, zarówno turystyczne jak i handlowe. Wspólnie zwiedzano, spacerowano, konsumowano, a wszystko to dzięki dofinansowaniu z PNWM.

Żal było się rozstawać, ale już wkrótce (w czerwcu) uczniowie, którzy zaangażowali się w wymianę szkolną wyjadą na 7 dniowy pobyt w przeuroczej Bawarii.

Pozostali mają szansą za rok, warto już teraz o tym pomyśleć!!!!