Współpraca ze szkołą w Hassfurt 2015-2016

Na przełomie lutego i marca w naszej szkole odbyła się po raz 11. Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży. Przez cały tydzień gościliśmy w naszych domach uczniów ze szkoły w Haßfurcie.
W trakcie wymiany był czas na zwiedzanie. Odwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc w Szczecinie – m.in. Bazylikę Mniejszą, halę Arena Azoty, muzeum Techniki, zachwycającą filharmonię, Centrum Dialogu „Przełomy” i cudowne miasta: Sopot i Gdańsk z rynkiem, kamieniczkami i fontanną Neptuna oraz historyczne Westerplatte.
Był też czas na typowo szkolne zajęcia: lekcję języka angielskiego, niemieckiego, warsztaty plastyczne, zajęcia muzyczno – taneczne i sportowe.
Był też czas na wspomnienia. Obejrzeliśmy także krótki filmik o wymianach z poprzednich lat, a na końcu nasze wspólne dzieło, czyli wszystkie filmiki z tegorocznej wymiany połączone w jeden, wyszło naprawdę bardzo fajnie.
Ale wszystko co dobre, szybko się kończy. Jeszcze tylko ostatnie wspólne zdjęcie i nadszedł czas pożegnania.
Jednak to co pozostanie z nami na zawsze, to wspomnienia, rozmowy i ciekawi, nowi znajomi, z którymi mamy nadzieję utrzymywać dalej kontakt.
No i jeszcze najważniejsze – podszkoliliśmy swoje umiejętności językowe!

kurier1.30.03.2016