Współpraca ze szkołą w Hassfurt 2016-2017

Choć 13., wcale nie pechowa!

Już od wielu lat ZS nr 8 współpracuje ze szkołą w Hassfurt. Oni odwiedzili nas w marcu, my zaś pojechaliśmy do nich w maju. Taka wizyta i rewizyta odbyła się już 13. raz. Nowe roczniki, nowe doznania, nowe przyjaźnie…

Jak zwykle było wspaniale, sympatycznie i… trochę smutno, w końcu przecież trzeba było się rozstać. Nasi przyjaciele ze szkoły partnerskiej Regiomontanus – Gymnasium w Niemczech przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji. Zwiedziliśmy: Bamberg, Hassfurt, Koenigsberg, Wuerzburg. Warto też wspomnieć o wycieczce do bajkowego zamku Neuschwanstein, który wszystkim kojarzy się z filmami Disney’a.

Braliśmy udział w lekcjach: języka hiszpańskiego, historii, muzyki oraz w zajęciach sportowych. Poznaliśmy historię regionu Hassberge. Naszej wymianie towarzyszyło wiele atrakcji: wizyta w parku rozrywki, kolacja przy grillu, wspólne wyjście na kręgle.

Tydzień, mimo że tak intensywny, minął bardzo szybko i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok i kolejne spotkania.

Witamy naszych gości z Hassfurt

W ubiegłą sobotę, po 11 godzinach męczącej podróży, przybyli do nas oczekiwani goście z Hassfurt. Po krótkim spotkaniu i „zainstalowaniu” w domach swoich nowych znajomych, kolejna misja – niedzielne spacery po Szczecinie. Nie było łatwo. Park trampolin, tajemnicze i urokliwe zakamarki miasta Gryfa no i oczywiście shopping – dały się we znaki.

Poniedziałkowy poranek – w imieniu szkoły – uczestników wymiany serdecznie powitała pani wicedyrektor – Joanna Rygielska- Barwacz. Po krótkich pogaduchach ruszyliśmy dalej, ale o tym w krótkim fotoreportażu. Przed nami kolejne wyzwania, o których nie omieszkamy was poinformować.