• +48 (91) 43 37 240

Pierwszy etap projektu edukacyjnego „Zawsze ratuję” zakończony

19 Cze

Na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego uruchomiono Centrum symulacji Rescue LAB służące do nauki i doskonalenia udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzili szkoleniowcy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Uczniowie uczestniczyli w wykładach oraz zajęciach praktycznych, mieli dostęp do profesjonalnego sprzętu, mogli zdobyć certyfikat BLS/AED. Ogółem w przedsięwzięciu wzięło udział 102 uczniów, którzy wysłuchali pięciu godzin wykładów i przepracowali 25 godzin ćwiczeń praktycznych. Pierwszy etap projektu realizują uczniowie klas drugich w ramach  przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.  Przez kolejne dwa lata program będą kontynuować uczniowie zainteresowani udziałem w ogólnopolskim projekcie. Koordynatorem projektu jest pani Dorota Grzymkowska.

Napisz komentarz