• +48 (91) 43 37 240

POLSKO-NIEMIECKIE INTERNETOWE WARSZTATY TEATRALNE  w ZS nr 8

08 Lis

Teatr Współczesny w Szczecinie we współpracy z Teatrem Uckermärkische Bühnen w Schwedt zaprosił nas na wyjątkowe, międzynarodowe spotkanie. W ramach Cyfrowego Forum Teatralnego.pl zaproponowano naszym uczniom  dostęp do spektaklu zekranizowanego  w jakości kinowej ,,Lepsze czasy” w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego oraz udział w warsztatach.

Celem Cyfrowego Forum Teatralnego.pl było  twórcze spotkanie młodzieży, dla której tak ważne w nastoletnim wieku bycie w relacjach rówieśniczych, a co za tym idzie, wspólne przeżywanie emocji, zostały mocno ograniczone w pandemicznym czasie. Wierząc w moc kształtowania postaw w kontakcie ze sztuką i siłę edukacji opartej na dialogu, poruszane w spektaklach tematy – takie jak poszukiwanie swojego miejsca w świecie, poczucie wyobcowania i izolacji – stały się punktem wyjścia do spotkania warsztatowego.

Te międzynarodowe zajęcia warsztatowe odbywały się za pośrednictwem platformy online (zoom). I miały formę dwujęzyczną. Prowadzili je  grający w nim główną rolę aktor, Mikołaj Bańdo wraz z reżyserem Tomaszem Kaczorowskim, którzy zaprosili nas do „wnętrza” świata teatru, ujawniając kulisy praktycznej pracy nad przedstawieniem oraz odpowiedzieli  na nurtujące uczniów pytania.

Napisz komentarz