• +48 (91) 43 37 240

PRACA W CHMURACH !!!

29 Wrz

W dniach 27 i 28 września 2021 r. na terenie naszej szkoły 31 uczniów kierunku technik obsługi turystycznej oraz technik organizacji turystyki miało przyjemność uczestniczyć w Kursie Stewardess i Stewardów Linii Lotniczych.

Podczas dwudniowego szkolenia prowadzonego przez Radosława Szafranowicza – Małozięcia z firmy szkoleniowej Kadry Turystyki nasi przyszli pracownicy podniebnych lotów dowiedzieli się gdzie, jak i kiedy szukać pracy jako stewardessa czy steward. Poznali rynek pracy personelu pokładowego i jego aktualne zapotrzebowanie – jest ogromne!

Podczas pierwszego dnia przeszli symulację rekrutacji, dzięki której poznali przykładowe pytania i odpowiedzi jakie należy udzielać, aby dostać wymarzoną pracę. Poznali blaski i cienie zawodu. Przeszli szkolenie personelu pokładowego, podczas którego dokonano dyscypliny mundurowej – mieliście przyjemność podziwiania ich metamorfoz na korytarzach szkoły.

Drugiego dnia każdy uczestnik kursu wykonał tzw. demo, czyli pokaz zasad bezpieczeństwa. Poczuli się jak prawdziwa stewardessa czy steward. Następnie każdy uczestnik miał za zadanie dokonania serwisu pokładowego. Brzmi łatwo – zapytajcie uczniów, którzy brali udział – jaki towarzyszył czynnością stres. Podczas obsługi serwisu pokładowego uczniowie mieli przyjemność obsługiwać swoich nauczycieli, którzy zaszczycili ich swoją obecnością na pokładzie samolotu.

Te 2 dni były pełne nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim praktycznych ćwiczeń, dzięki którym zdobyli nowe umiejętności potrzebne aplikując do Linii Lotniczych.

Kurs zakończył się wręczeniem certyfikatów ukończenia szkolenia przygotowującego do udziału w rekrutacji personelu pokładowego.

Rozglądajcie się na lotniskach, bo może spotkacie swoją koleżankę bądź kolegę ze szkoły jako stewardessę czy stewarda!

„Kurs stewardesy i steward linii lotniczych” – https://kadryturystyki.pl/kurs-stewardessy/ oraz Kadry Turystyki https://kadryturystyki.pl/

 

Napisz komentarz