• +48 (91) 43 37 240

PRAKTYKI ZAWODOWE – TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ I TECHNIK HOTELARSTWA

07 Lut

W styczniu 2017 r. odbyło się spotkanie  podsumowujące  ubiegłoroczne praktyki zawodowe na terenie Niemiec i jednocześnie inicjujące kontynuację tego, bardzo dobrze ocenianego zarówno przez uczestników jak i organizatorów, przedsięwzięcia.

W ramach spotkania odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów ukończenia kursu języka niemieckiego przez młodzież, która we wrześniu 2016 r. odbywała swoje praktyki zawodowe na terenie sześciu schronisk młodzieżowych w Niemczech, zdobywając w ten sposób cenne doświadczenia na rynku międzynarodowym.

Miło nam poinformować, iż w roku szkolnym 2016/2017 sześciu uczniów z kierunku technik hotelarz i sześciu uczniów z kierunku technik obsługi turystycznej odbędzie  praktyki zawodowe  na terenie Niemiec. W czerwcu 2017 r. szczęśliwa 12 wyjedzie na kilkudniowe warsztaty przygotowujące, które umożliwi im podejmowanie  w przyszłości pracy w branży turystyczno – hotelarsko – gastronomicznej na terenie całej Unii Europejskiej. Oczywiście podczas wyjazdu przewidziane są elementy turystyczno – rekreacyjne.

schronisko

Zdj. Schronisko młodzieżowe w Greifswaldzie.

 

Lider Zespołu Turystycznego Joanna Melerska

Napisz komentarz