• +48 (91) 43 37 240

Prenzalu 2021-2022

W dniu 02.06.22 uczniowie naszej szkoły brali udział w rozgrywkach sportowych z naszą zaprzyjaźnioną szkołą w Prenzlau (Oberstufenzentrum Uckermark).
Zaproponowano uczniom rozgrywki w trzech dyscyplinach: Unihokej, halowa piłka nożna oraz siatkówka.
Nasi uczniowie wygrali w dwóch dyscyplinach: siatkówka oraz piłka nożna i otrzymaliśmy oprócz pucharów za zwycięstwa w tych dyscyplinach puchar przechodni.
Szkoła, którą odwiedziliśmy jest szkołą o kierunku gastronomicznym, dlatego zaraz po przyjeździe zostaliśmy poczęstowani przekąskami. Były one bardzo smaczne. Po rozgrywkach nasi gospodarze także zadbali o nasze żołądki. Poczęstowano nas zupą, mini pizzami, sałatkami i innymi smakołykami.
Młodzież wraz z opiekunami spędziła miło czas, był także czas na rozmowę oraz taniec. Młodzież zatańczyła belgijkę na koniec wspólnego spotkania.
Na pewno będziemy kontynuować naszą współpracę. Opiekunami młodzieży były Anna Kościuczuk oraz Renata Krzesińska – Hajn

W 2020 roku pandemia koronawirusa przerwała nasze spotkania, ale w październiku 2021 zorganizowaliśmy wspólnie  kurs parzenia kawy Homebarista dla młodzieży niemieckiej i polskiej. Zajęcia odbywały się online, młodzież spotykała się na videokonferencjach, aby wymienić się swoimi doświadczeniami i uwagami. A kawę wykonywala na podstawie filmików, które zostały przygotowane przez naszego nauczyciela zawodu Jakuba Pleskacza.