• +48 (91) 43 37 240

Prenzlau 2018-2019

W dniu 05.10.2018 została podpisana umowa o współpracy między szkołami Oberstufenzentrum Uckermark a Zespołem Szkół nr 8 w Szczecinie.

Umowa została podpisana w Prenzlau przez reprezentującą naszą szkołę panią dyrektor Joannę Rygielską-Barwacz oraz pana dyrektora Franka Habelt reprezentującego szkołę partnerską Oberstufenzentrum Uckermark w obecności nauczycieli Ireny Eberl, Izabeli Lenczewskiej, Anny Kościuczuk, Renaty Krzesińskiej – Hajn oraz Jakuba Pleskacza.

W tym dniu mieliśmy okazję poznać szkołę naszego partnera, sale wykładowe oraz gabinety w których odbywają się zajęcia praktyczne. Naszą uwagę zwróciła nowocześnie wyposażona kuchnia.

Od tamtego czasu nasza współpraca rozwija się zarówno na polu zawodowym jak i sportowym.

12.12.2018 odbyło się pierwsze spotkanie młodzieży w Szczecinie. W ramach turnieju sportowego uczniowie obu szkół mogli nawiązać pierwsze kontakty i miło wspólnie spędzić czas. Po zaciętych rozgrywkach sportowych, był czas na wspólny obiad i zakupy przedświąteczne.

A już 25.02.2019 nasza młodzież udała się na kolejne spotkanie do Prenzlau. W czasie tygodniowego pobytu mieliśmy zajęcia z hotelarstwa i gastronomii. W ramach dobrych praktyk i wymiany doświadczeń zwiedzaliśmy 2 hotele po stronie niemieckiej. Mogliśmy poznać standardy obowiązujące w hotelarstwie w Niemczech. Młodzież niemiecka i polska integrowała się w ramach wspólnych zajęć i wyjść.

08.04.2019 odbyło się kolejne spotkanie młodzieży, tym razem w Szczecinie. W czasie tygodniowego pobytu uczniowie obu szkół zwiedzali hotele w naszym mieście, uczestniczyli w warsztatach zawodowych , m.in. nauczyli się rozpoznawać przyprawy i nazywać je w obu językach, wiązać krawaty oraz składać ręczniki. W czasie zajęć nie zapomnieliśmy o tradycjach świat wielkanocnych i stworzyliśmy ozdoby do domu, które stały się wspaniałą pamiątką z wymiany.