• +48 (91) 43 37 240

Przelotem przez lotnisko

23 Paź

Klasy turystyczne (2D, 3D, 4D) w środę 19 października miały okazję poznać pracę i zasady funkcjonowania Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Uczniowie przeszli „ścieżkę pasażera”, poznając terminal pasażerski rozbudowany i zmodernizowany w okresie przygotowań do turnieju EURO 2012. Przeszli przez halę odpraw biletowo-bagażowych (hala check-in), strefę bezpieczeństwa, kontrolę bezpieczeństwa i celną, wreszcie – halę przylotów. Dokładnie prześledzili każdy z etapów drogi, którą przechodzi pasażer od momentu pojawienia się na lotnisku, do momentu wejścia na pokład samolotu.

Mieli okazję być pasażerami zwykłymi i niezwykłymi zarazem, bo dzięki uprzejmości obsługi lotniska poznali miejsca, do których zwykły pasażer nie ma wstępu: jeździli po płycie postojowej lotniska, odpoczęli w salonie Business Executive Lounge, a także zwiedzili bazę służb ratowniczych i przeciwpożarowych.

Mimo niezbyt sprzyjającej aury wizyta w Poznaniu dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie i Opiekunowie

(Joanna Melerska, Monika Majewska-Gałka, Beata Rudewicz)

Napisz komentarz