• +48 (91) 43 37 240

Przygotowujemy się do praktyk

15 Maj

13 maja 2017  w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie odbyła się kolejna tura zajęć przygotowawczych do wyjazdu w ramach programu Erasmus+ – staże zagraniczne uczniów. Tym razem nasi podopieczni uczestniczyli w zajęciach psychologiczno-pedagogicznych oraz teście z języka angielskiego. Pierwsze spotkanie miało na celu umożliwienie uczniom zrozumienia ich obaw związanych z pobytem na praktykach zawodowych w Irlandii Północnej oraz poznanie sposobów na pokonanie własnych słabości i dostrzeżenie korzyści wynikających z całego przedsięwzięcia. Natomiast celem testu językowego było przekazanie naszemu zagranicznemu partnerowi informacji o kompetencjach językowych naszych uczniów po to, by jak najrzetelniej przedstawić ich sylwetkę przyszłemu pracodawcy oraz odpowiednio dopasować obowiązki na stanowisku pracy. Podczas pobytu w Londonderry uczestnicy projektu będą mieli także okazję wzięcia udziału w kursie języka angielskiego, a wyniki testu pozwolą na przydzielenie ich do właściwych grup zaawansowania.
Oto fotorelacja z sobotniego spotkania, które także miało na celu zintegrowanie uczestników projektu, którzy spędzą razem cztery tygodnie za granicą. Pozdrawiamy zawodowo!

Napisz komentarz