• +48 (91) 43 37 240

Rejs żaglowcem STS Kapitan Borchardt

31 Paź

W ramach działalności Szkolnego Koła Ligi Morskiej i Rzecznej, które bierze udział w programie szkoleniowym „ABC Żeglarskie”, troje uczniów naszej szkoły uczestniczyło w 4-dniowym rejsie na trasie Świnoujście – Bornholm na pokładzie żaglowca Kapitan Borchardt. Oto ich bezpośrednia relacja:
W dniach 12-15 października mieliśmy okazję uczestniczyć w rejsie żaglowcem STS Kapitan Borchardt, organizowanym przez Centrum Żeglarskie i Pałac Młodzieży.  Pogoda nam nie sprzyjała i nie dotarliśmy do celu, ale i tak zabawa oraz radość z bycia w morzu nas nie ominęła. Pilnie wachtowaliśmy w dzień i noc, przygotowywaliśmy posiłki oraz nawigowaliśmy wraz z oficerami wachty. Nabyliśmy wiele umiejętności, które mogą okazać się bardzo przydatne w przyszłości. Uczyliśmy się tworzenia węzłów, a było ich aż 12. No i oczywiście zaznajomiliśmy się z żaglami i sztafok, grot i fotokopsel nie są nam już obce. To były bardzo miło spędzone dni 🙂
Wiktoria i Natalia z 2D

Napisz komentarz