• +48 (91) 43 37 240

Słoneczna Italia, czyli wycieczka szkolna

08 Cze

Tego roku ponad 100 uczniów wzięło w tygodniowej objazdowej wycieczce po Włoszech. Zwiedzili przepiękną i urokliwą Wenecję, w której zobaczyli perełki architektury tego miasta: Plac św. Marka i stojącą na nim bazylikę, zobaczyli Pałac Dożów, Most Westchnień czy Canale Grande. Na wyspie Murano odwiedzili fabrykę szkła i zobaczyli kruche, szklane cuda, niektóre z nich powstały na ich oczach. Przy cudownie słonecznej aurze uczestnicy wycieczki odwiedzili Rzym i jego najbardziej znane zabytki: Koloseum, Forum Romanum, Panteon, słynne Hiszpańskie Schody i wiele innych. W Watykanie zobaczyli niezwykłe zbiory muzeum tego malutkiego państwa. Mieli okazję podziwiać m.in. „Sąd ostateczny”, monumentalny fresk Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej i zachwycającą Bazylikę św. Piotra.  Ostatnim odwiedzonym miastem była Florencja, niezwykle urokliwa i, w porównaniu do Rzymu, cicha i spokojna. Tam zachwyciły nas zbiory Galerii Uffizi, rzeźby Michała Anioła, bazylika Santa Croce i Santa Maria Novella.

Był też czas na rozrywkę, uczniowie prawie cały dzień spędzili w Mirabilandii, największym włoskim parku rozrywki. Oj, niektórym nieźle zakręciło się od wszystkiego  w głowach!

Mówią, że podróże uczą. Teraz już wiemy, że to prawda! Było super!

Napisz komentarz