• +48 (91) 43 37 240

„Spotkanie z Innym”

12 Gru

Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz Fundacja Artykuł 25 w ramach projektu edukacyjnego poprowadzili zajęcia dydaktyczne z uczniami naszej szkoły.
Tematem pierwszego spotkania było (nomen omen) Spotkanie z Innym jako wyzwanie XXI wieku, podczas którego uczniowie poznali problemy globalne dotyczące praw człowieka.
Odpowiedzmy za wyzwania zmieniającego się świata – zjawisko głodu – oto druga kwestia poruszana podczas spotkania.
To była okazja, by uczniowie zapoznali się z różnorodnością kulturową, a także nauczyli szacunku i otwartości. Zwieńczeniem zajęć było uczestnictwo młodzieży w lekcji muzealnej, mającej na celu przełamanie stereotypowego obrazu Afryki jako prymitywnego monolitu kulturowego. Uczestnicy mogli również poznać realia życia codziennego, wierzenia, modę panującą na Czarnym Lądzie.

Napisz komentarz