• +48 (91) 43 37 240

SU szkoli się w ramach projektu Młodzi Głosują

11 Paź

W dniach 07.10-08.10.2019r. w Sopocie, odbyło się szkolenie organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej  w ramach projektu  „Młodzi Głosują+”.  Wzięli w nim udział: Natalia Musiał, Patrycja Heda i Bartosz Grabarek – uczniowie klasy 2E oraz członkowie zarządu Samorządu Uczniowskiego. Ich opiekunem była pani Elżbieta Krawczyk.

Miejscem szkolenia był Uniwersytety SWPS przy ul.  Polnej 16.

Pierwszego dnia szkolenie trwało w godzinach 10:00-17:00. Pracowaliśmy w dwóch grupach, każda po 24 osoby. Warsztaty z naszą grupą prowadzili pani Katarzyna Niewczas oraz pan Mateusz Konieczny – szkoleniowcy CEO. Tego dnia odbyły się zajęcia integracyjne oraz prezentacja własna i szkół.  Następnie szkoleniowcy doinformowali uczestników na czym polega ów projekt i jakie postawy powinni przyjmować podczas kampanii profrekwencyjnej. Po godzinnej przerwie obiadowej dokładnie wytłumaczono przebieg symulacji wyborów. Pierwszy skończyliśmy akcentem turystycznym, czyli zwiedzaniu Sopotu i Gdańska.

Dzień drugi był równie intensywny. Zaczęliśmy od sondy ulicznej, podczas której pytaliśmy mieszkańców Sopotu o to czy wezmą udział w wyborach.  Prosiliśmy ich także o uzasadnienie swej decyzji. Po powrocie w mury uczelni nastąpiło podsumowanie sondażu.  Na szkoleniu zostały omówione etapy kampanii  profrekwencyjenej. Następnie odbył się wkład z prof. INS, Uniwersytetu SWPS Mikołajem Cześnikiem „Aktywacja społeczna i obywatelska młodych ludzi w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych”.  Warsztaty zakończyliśmy smacznym obiadem i podsumowaniem.

Do Szczecina wróciliśmy późnym wieczorem.

 

Napisz komentarz