• +48 (91) 43 37 240

Sukces naszej uczennicy

25 Maj

23 maja 2017 uczennica klasy IV d, Andżelika Nowaszczuk, otrzymała nagrodę dla laureata wojewódzkiego konkursu pt.: Zmagania wojenne żołnierza polskiego na Pomorzu Zachodnim w czasie II wojny światowej. Konkurs ten był organizowany przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie i kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych interesujących się II wojną światową. Celem zmagań było rozwijanie zainteresowań uczniów historią kraju i regionu, a jednocześnie podtrzymywanie pamięci o losach i służbie polskiego żołnierza na Pomorzu Zachodnim podczas II wojny światowej. Konkurs objął Honorowym Patronatem Wojewoda Zachodniopomorski – Krzysztof Kozłowski.
W towarzystwie osób jej najbliższych oraz Pani wicedyrektor Joanny Rygielskiej-Barwacz, Andżelika uczestniczyła w podniosłym rozdaniu nagród w sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego oraz uroczystym poczęstunku. W trakcie uroczystości głos zabrali: Pan Wicewojewoda – Marek Subocz oraz Pan Wicekurator – Jerzy Sołtysiak, a następnie wszyscy uczestnicy wysłuchali fragmentu koncertu skrzypcowego autorstwa Nikolo Paganiniego wykonanego przez jednego z uczniów Szczecińskiej Szkoły Muzycznej.
Serdecznie gratulujemy Andżelice i życzymy dalszych sukcesów na polu naukowym i zawodowym.

https://www.kuratorium.szczecin.pl/index.php/uczniowie-i-rodzice/2554-gala-wreczenia-nagrod-w-konkursie-zmagania-wojenne-zolnierza-polskiego-na-pomorzu-zachodnim-w-czasie-ii-wojny-swiatowej

Napisz komentarz