• +48 (91) 43 37 240

Szkolne obchody Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkól nr 8 w Szczecinie

19 Lis

W dniach 8–9 listopada br., w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych  w 5 zawodach: technika ekonomisty, logistyk, technika hotelarstwa, obsługi turystycznej i organizacji reklamy.

Wydarzenie organizowali oraz prowadzili uczniowie ZS 8, a z zaproszenia skorzystało 201 uczniów ze szkół podstawowych w województwie. W ramach przedsięwzięcia w szkole zorganizowane zostały stanowiska zawodowe, w ramach których goście mieli okazję zaznajomić się ze specyfiką zawodów kształconych w placówce, zintegrować się z jej uczniami oraz poznać nauczycieli.

Dodatkowym elementem obchodów Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych była możliwość rozmowy z doradcą zawodowym, wicedyrektorem szkoły oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych.

 

Napisz komentarz