• +48 (91) 43 37 240

To już srebrny jubileusz! Praktyki zawodowe w Niemczech

08 Cze

25. i 26. maja 12 uczniów z klasy 2c i 2d wraz z opiekunami było w Heringsdorfie i wzięło udział w kursie przygotowującym do praktyk zawodowych. Tegoroczne spotkanie miało bardzo uroczysty charakter, bo to spotkanie podsumowujące 25 lat współpracy. O jego randze świadczą obecni goście, byli tam m.in.: prezydent Świnoujścia, prezydent Heringsdorfu, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, przewodniczący ze strony niemieckiej z Jugendherbergswerk, pani z Bundestagu. Na spotkaniu toczyła się dyskusja na temat „25 lat niemiecko-polskiej współpracy”. Nasi uczniowie udzielili wywiadu, w którym odpowiedzieli m.in. na pytania:  dlaczego  wybrali naszą szkołę i zawód hotelarza  oraz co motywuje ich do tego kształcenia. Mogli także wypowiedzieć się na temat swoich oczekiwań wobec praktyk w Niemczech.

To bardzo owocne spotkanie i świetna okazja do wymiany doświadczeń, zdobycia nowej wiedzy, a wszystko po to, by byśmy coraz lepsi.

Napisz komentarz