• +48 (91) 43 37 240

Grupa I – 28.08.2017

Praktyki zawodowe w Irlandii Północnej

28.08.2017 – Ciekawe miejsca w okolicach Londonderry

Dziś w Anglii święto Bank Holiday, więc niektóre osoby wybrały się na wycieczki po okolicy.  Ciekawym i godnym polecenia jest wyjazd pociągiem do Coleraine – miasto w Irlandii Północnej, w hrabstwie Londonderry, położone przy ujściu rzeki Bann do Kanału Północnego.

W drodze powrotnej koniecznie trzeba wysiąść w miejscowości Castelrock aby zwiedzić wspaniałe plaże nad Oceanem Atlantyckim.

Downhill Demesne & Mussenden Temple – Świątynia Massenden to niewielki, okrągły budynek, znajdujący się na północno-zachodnim wybrzeżu Irlandii Północnej, w hrabstwie Derry. Na szczególną uwagę zasługuje jego niesamowita lokalizacja. Świątynia usytuowana jest na klifie, tuż przy brzegu Oceanu Atlantyckiego. Zbudowana w 1785 roku, na wzór świątyni Westy we Włoszech, świątynia Messenden stanowiła część majątku anglikańskiego duchownego, Fredericka Herveya i została nazwana na cześć jego kuzyna, Frideswide’ a Mussendena. Dzisiaj stanowi jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w regionie. Tereny znajdujące się wokół świątyni dostępne są dla zwiedzających przez cały rok, od zmierzchu do świtu. Sama świątynia, natomiast, nie jest otwarta codziennie.

 

27 komentarzy

Napisz komentarz