• +48 (91) 43 37 240

Grupa II – 09.09.2017

Praktyki zawodowe w Irlandii Północnej

09.09 – Trip to Belfast Dzisiaj wycieczka do Belfastu. Relacje w dwóch językach przygotowane Krystiana Poterka i Alka Uhle.

Today we have visited a city of northern Ireland called Belfast. Belfast is Northern Ireland’s capital. It was the birthplace of the RMS Titanic, which famously struck an iceberg and sunk in 1912. This legacy is recalled in the renovated dockyards' Titanic Quarter, which includes the Titanic Belfast, an aluminium-clad museum reminiscent of a ship’s hull, as well as shipbuilder Harland & Wolff’s Drawing Offices and the Titanic Slipways, which now host open-air concerts. In the city HB the Ulster Museum where we learned so many interesting things about our planet Earth as well as about the living creatures, minerals and the best inventions that are being used to this day. When we had left the museum we had free time to do anything we want it . The whole trip was amazing and we’ve learned so many new things about Ireland.

9.09.2017 – „Wycieczka do Belfastu”

O godz. 10:45 wyruszyliśmy w kierunku stolicy Irlandii Północnej – Belfastu. Przez pierwsze kilka godzin pogoda była typowo brytyjska, na zmianę padało i wychodziło słońce. Na całe szczęście przez resztę dnia pogoda była bardziej sprzyjająca.
Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy było Ulster Museum. Można tam się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy np. na temat życia w różnych okresach czasu jak Epoka Lodowcowa i nie tylko. Interesujące informacje były także na temat minerałów i pierwiastków. Jedna substancja wyjątkowo zapadła mi w pamięć – Plutonium. Tylko 1kg Platonium wystarczy by otruć każdą osobę na Ziemi.

Warta uwagi była też wystawa poświęcona „Grze o Tron”. Serialowi emitowanemu na kanale HBO, którego wiele scen jest nagrywanych właśnie w Irlandii Północnej.
Kolejnym punktem wycieczki było muzeum poświęcone pamięci Titanica. Do samego muzeum niestety nie weszliśmy, ale zrobiliśmy nieco zdjęć na jego tle. Rzeczą wartą uwagi jest to, że muzeum znajduje się zaraz obok stoczni, w której zbudowano cieszący się złą sławą statek, który miał nigdy nie zatonąć.
Ostatnim punktem wycieczki był Ratusz Miejski. Resztę ewentualnych atrakcji mogliśmy zwiedzić wykorzystując nasz czas wolny. Lecz jak łatwo się domyślić większość osób postanowiło zainteresować się jedyną słuszną atrakcją miasta tak dużego jak Belfast, czyli Centrum Handlowym Honor turysty podtrzymywały panie Ryndak i Krawczyk, które skupiły się na zwiedzaniu miasta.
Podsumowując naszą wizytę w stolicy można ocenić bardzo pozytywnie zarówno dzięki atrakcjom, które zobaczyliśmy oraz pogodzie, która postanowiła nam sprzyjać.