• +48 (91) 43 37 240

Grupa II – 21.09.2017

Praktyki zawodowe w Irlandii Północnej

Po wczorajszej deszczowej i zimnej środzie, czwartek przywitał nas promieniami słońca. Długa podróż z przesiadkami do Newbuildins Youth & Community Centre , gdzie odbywają praktykę Dominika Nizińska i Weronika Sielicka była przyjemnością.  Z okien autobusów podziwiałyśmy sielskie widoki . A uprzejma pani kierowca zatrzymała autobus przed samym budynkiem centrum.

Miejsce to jest kolejną w Derry organizacją non-profit, której zadaniem jest wspieranie i integracja lokalnej społeczności poprzez różnego rodzaju zajęcia. Zainteresowani mogą tam skorzystać z sali gimnastycznej, sali komputerowej, ogródka, boisk do piłki i krykieta, w pełni wyposażonej kuchni  (gdzie przygotowywane  są obiadki dla np. seniorów), sali zabaw i sali konferencyjnej.

Przez szybę okienną zobaczyłyśmy Dominikę i Weronikę skupione na pracy. Jak się okazało wprowadzały dane w programie Excel.

Bardzo serdeczna opiekunka stażu pani  Naomi Boyd w samych superlatywach wypowiadała się o pracy dziewcząt.

Centrum przyciąga okolicznych mieszkańców na zajęcia sportowe, skierowane do wszystkich grup wiekowych.

Liczne graffiti na ścianach hali sportowej przedstawiają rodzaje zajęć proponowanych przez NY&CC.

Wieczorkiem  nauka tańca irlandzkiego. Podskoki, przeskoki w takt skocznej, żywej i porywającej  muzyki. Taniec dla osób z żelazną kondycją fizyczną i poczuciem rytmu, część dziedzictwa narodowego Irlandii. Zajęcia prowadziła nauczycielka tańca Michaela Temple.