Grupa II – 22.09.2017

Praktyki zawodowe w Irlandii Północnej

Create Print, w której praktykę odbywa Aleksandra Szczur mieści się w strefie przemysłowej na obrzeżach miasta. Firma świadczy usługi graficzne, projektowanie i wydruk.

Przy wejściu zostałyśmy powitane przez panią Fionę McFadden, pracownika firmy.

Olę zastałyśmy przy pracy. Wykorzystując swoje umiejętności graficzne projektowała ulotkę z menu na imprezę okolicznościową. Obok Oli siedzi klient firmy.

W godzinach popołudniowych 5-osobowa grupa uczniów z kierunku turystyka, w składzie: Magdalena Wesenberg, Adrianna Górecka, Wiktoria Stępień, Nikola Jaguszewska i Adrian Gancarz oprowadziła nas po Derry. Zadaniem uczniów byłoprzedstawienie najciekawszych zabytków miasta w języku angielskim oraz polskim.

Madzia opowiada o Peace Brigde – Moście Pokoju łączącym oba brzegi miasta. Dołem płynie rzeka Foyle.

Ada przybliża historię wzniesionego z czerwonego piaskowca GuildHall, Domu Cechowego.

O zbiorach Muzeum Twierdzy, czyli historii miasta Derry od czasów prehistorycznych do okresu niepokojów schyłku XX w. mówiła Wiktoria Stępień.

Nikola Jaguszewska prezentowała First Derry Presbyterian Church.

Spacer blisko 2km wzdłuż murów miasta.

Pozostałości fortyfikacji.

Katedra św. Kolumby – świątynia wielkiego oblężenia Derry i  wizytówka miasta zaprezentowana przez Adriana Gancarza.