• +48 (91) 43 37 240

Grupa II 21.09.2019

Sobota- piękny, słoneczny dzień na wycieczkę. Ruszyliśmy rano, a w planie mieliśmy Giant’s Causeway, Carrick-a-Rede Rope Bridge, destylarnię whiskey w Bushmills oraz Zamek Dunluce. Wyjątkowy dzień i wyjątkowe miejsca.

Punkt 1. naszej wyprawy grobla Olbrzyma, czyli Giant”s Causeway. Obszar powstały 60 milionów lat temu w skutek ruchów tektonicznych i wylewu lawy wulkanicznej. Blisko 40 tys. kolumn bazaltowych wpisanych na Listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Magiczne miejsce z legendarnym Finnem McCool.

Punkt 2. Carrick-a-Redę Rope Bridge linowy most, niczym z baśni, łączący ląd z malutką wyspą. Zawieszony na 30 metrach nad Oceanem Atlantyckim stał się naturalną scenografią w filmie „Gra o tron”.. Niestety, nie udało nam się przez niego przejść ze względu na bardzo silny wiatr.

Punkt 3. Najstarsza na świecie destylarnia whiskey Bushmills.

Punkt 4. Zamek Dunluce, malowniczo położony nad Oceanem Atlantyckim na zboczach bazaltowych skał. Średniowieczna budowla z XIII wieku i filmowa siedziba rodu Greyjoy”ów, czyli zamek na Żelaznych Wyspach z „Gry o tron”. Ruiny zamku o mrocznej i krwawej historii.
Dodam, że nasza wyprawa nie byłaby tak wspaniała gdyby nie przewodnik Pani Deidre Walker i jej barwne opowieści.

26 komentarzy

Napisz komentarz