• +48 (91) 43 37 240

VEPO3 – 01.06

Wtorek 1 czerwca. Drugi dzień pobytu i już mamy co świętować. Wszak to Dzień Dziecka. Wyspani i wypoczęci zaczęliśmy drugi dzień kwarantanny a wraz z nim nasze zadania projektowe.  Na początek zapoznamy się ze specyfiką działalności firm, dla których pracujemy, przeanalizujemy rynek i konkurencję w danych sektorach a następnie zajmiemy się realizacją specyficznych zadań dla poszczególnych kierunków.

Okazuje się, że możemy uprawiać sport w terenie. Zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia i instrukcjami umieszczonymi na stronie rządowej UK nie ma przeciwwskazań żeby będąc w kwarantannie dbać o swoją kondycję fizyczną. W tym celu mogliśmy skorzystać z urządzeń gimnastycznych w okolicznych parkach, stadionach i boiskach sportowych . Część z naszej grupy ruszyła na poranny rozruch. A po powrocie rozdzwoniły się telefony z Londynu, z zapytaniem o nasze zdrowie i sprawdzeniem czy przestrzegamy warunków kwarantanny. A my jesteśmy grzeczni i oczywiście, postępujemy wg. wytycznych tutejszego departamentu zdrowia.  Po południu wszyscy „vepowicze” uczestniczyli w formie zdalnej w spotkaniu z Panem Michaelem Cooperem, właścicielem firmy turystycznej Derry Blue Badge Guide. Ten opowiedział o czekających nas wycieczkach i atrakcjach turystycznych Derry i hrabstwa Donegal. A następnie z uczniami z kierunku organizacja turystyki poprowadził indywidualne spotkanie związane z realizacją programu praktyki.

Smaczny dwudaniowy obiadek w postaci zupki krem z pomidorów i curry z kurczaczka z ryżem zadowolił nasze gusta kulinarne. W kuchni dzielnie rządziły Natalka, Majka, Basia, Martyna i Julka razem z Panią Elżbietą Krawczyk.

21 komentarzy

Napisz komentarz