VEPO3 – 07.06

Rozpoczęliśmy drugi tydzień naszego pobytu. Pierwszy etap projektowy zakończony, a efekty już zostały przesłane pracodawcom. Kolejne działania nad projektami we współpracy z pracodawcami rozpoczęliśmy dzisiaj.

Popołudniowe zajęcia z angielskiego dla grupy 1 prowadził Ruairi O’Connor. Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością niecodziennego słownictwa, a także kreatywnością, wymyślając sposoby przetrwania na bezludnej wyspie.
Pan Ruhri poruszył również kwestię zdrowia psychicznego podczas izolacji, zachęcił grupę do przemyślenia sposobów nie tylko na przetrwanie, ale także na zadbanie o siebie.

Zajęcia dla grupy 2 poprowadził pan Konrad Radlak. Na początku lekcji każdy uczeń przedstawił jeden fakt o sobie, w ramach zapoznania oraz integracji grupy. Następnie pan Konrad przedstawił kilka faktów na swój temat oraz poprosił uczniów, aby wytypowali jedną fałszywą ciekawostkę. Kolejne ćwiczenie polegało na wymyśleniu przez uczestników, swojej własnej cywilizacji, która miałaby istnieć w przyszłości.

Na dodatkowych warsztatach z panią Francescą Giacomini uczestnicy VEPO3 dowiedzieli się, jak zarządzać swoim budżetem oraz finansami. W dzisiejszych czasach młodzież pragnie szybko się usamodzielnić. Młodzi dorośli nie zawsze jednak wiedzą, w jaki sposób dysponować swoim budżetem, aby móc pozwolić sobie na przyjemności, jednocześnie nie martwiąc się o niezapłacone rachunki.

Intensywny poniedziałek za nami.

Zadanie projektowe technik hotelarstwa

task number 1-hot