VEPO3 – 08.06

Drugi wtorek w Derry🍀💚i ósmy dzień kwarantanny. Wczoraj czekaliśmy do północy, by po jej wybiciu przystąpić do zrobienia testów na obecność koronawirusa Covid 19. Następnie nocna wyprawa do punktu wysyłkowego Royal Mail: Julii Aszkiłowicz, Jakuba Szczepanika i Pani Elżbiety Krawczyk by nasze próbki wymazów jak najszybciej trafiły do laboratorium.

Kolejne zdalne spotkania z pracodawcami pozwoliły na zdobywanie zawodowej wiedzy i umiejętności przez uczniów poszczególnych kierunków. Technik logistyk mógł zapoznać się z procesami i działaniami związanymi z magazynowaniem oraz transportem. Technik ekonomista dowiedział się jak zarejestrować działalność. Technik organizacji turystyki zapoznał się z procedurami i zadaniami wewnątrzorganizacyjnymi firmy przewodniczej. Technik reklamy projektował pierwsze ulotki, plakaty i wizytówki dla firmy. Technik hotelarstwa zbierał informacje niezbędne do stworzenia wirtualnego katalogu oferującego usługi.

Po południu odbyły się zajęcia języka angielskiego, a następnie warsztaty z Panem Johnem Mc Gowan’em, na których mogliśmy rozwijać umiejętności spoza programu praktyk. Dotyczyły rozwinięcia swojej kariery oraz utrzymania jej na dobrym poziomie. Pan John zainspirował uczniów swoją historią stworzenia biznesu od podstaw. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści Pana Mc Gowen’a, który został szefem firmy w wieku 26 lat, a jednocześnie założycielem The North West Academy of English. Własnej szkoły językowej, świętującej w tym roku 25-lecie działalności. Uczestnicy projektu słuchali motywujących słów przedsiębiorcy, który zachęcał ich do zdobywania doświadczenia oraz elastyczności.

Zostały nam już tylko dwa dni kwarantanny.