• +48 (91) 43 37 240

VEPO4 – 18.09.2021

Sobota dostarczyła nam mnóstwa wspaniałych wrażeń. O 10 rano wyruszyliśmy na wycieczkę do Giant’s Causeway, po drodze zatrzymując się przy zamku Dunluce, gdzie kręcono sceny do filmu 'Gra i tron'. Następnie pojechaliśmy do Bushmills, skąd już tylko kilka kroków dzieliło nas od Grobli Olbrzyma. Po kilkunastominutowym spacerze naszym oczom ukazał się ocean a nad nim imponujące bloki skalne, pięknie oświetlone blaskiem jesiennego słońca. Oczywiście, nie mogliśmy oprzeć się pokusie pohasania po skałkach, co przysporzyło zapewne trochę stresu naszym Ticzerkom.
Po zwiedzeniu Giant’s Causeway, wyruszyliśmy do Carrick-a-Rede, gdzie obejrzeliśmy słynny most linowy oraz, nieczynny już, kamieniołom wapienia – również miejsce utrwalone w 'Grze o tron', ale dla nas niezapomniane jeszcze z innego powodu. Tu właśnie pięcioro naszych śmiałków – Szymon D., Szymon S., Tomek, Dominika i Julia K. zażyli kąpieli w krystalicznej choć lodowatej wodzie oceanu!
W drodze powrotnej do Derry zatrzymaliśmy się w uroczej nadmorskiej miejscowości Portrush, gdzie mieliśmy możliwość kupienia pamiątek.
A w Derry padało cały dzień….😁

 

 

32 komentarze

Napisz komentarz