• +48 (91) 43 37 240

VEPO5 – 12.06.2023

Dzień 23

W parku linowym Aventura Amazonia odbywają staż Martyna Dorocińska i Natalia Szwarc z kierunku turystyka. Budowle sportowo-rekreacyjne takie jak:  mostki, drabinki czy platformy rozpięte na różnych wysokościach w lesie pomiędzy drzewami ściągają tłumy dzieci i młodzieży lubiących rozrywkę z dreszczykiem emocji. Pomiędzy poszczególnymi elementami parku urządzone są trasy przejść o różnym stopniu trudności i na różnej wysokości dostosowane do wieku, kondycji i umiejętności korzystających. Martyna i Natalia pokonały wszystkie poziomy tras, by móc dokonywać właściwego wyboru dla odwiedzających.

Natalia: „Gdy przyjechałam pierwszego dnia do pracy, pracodawca przywitał mnie bardzo miło. Razem z Martyną przeszłyśmy szkolenie bhp, które jest tu bardzo ważne. Wytłumaczono nam jak zakładać i zapinać uprząż. Pracownicy wyjaśnili nam mechanizm działania uprzęży, gdyż jest on dosyć skomplikowany. Jest to bowiem system na magnes, inny i wg. mnie bezpieczniejszy niż w Polsce”.

Martyna:Następnie wyjaśniono nam jak mamy posługiwać się sprzętem, abyśmy późnej mogły wejść na wyznaczone trasy. Mimo początkowego lęku, szybko opanowałyśmy tę umiejętność. Nauczyłyśmy się nawet poruszać po najtrudniejszej trasie. Wszystko po to, aby nabyć doświadczenie i w następne dni pracy pomóc odwiedzającym w każdej sytuacji”.

Do obowiązków uczennic należy przygotowanie obiektu przed przybyciem dla odwiedzających (rozłożenie drabinek, aby odwiedzający mieli jak wspinać się po drzewach; rozwieszenie uprzęży na stalowe linki, kontrola, monitoring i pomoc odwiedzającym w pokonywaniu tras). Nasze stażystki uczestniczą także w przygotowaniu dzieci i młodzieży do wejścia na wysokości pomagając w użytkowaniu elementów zabezpieczających, tj. zaczepianiu karabińczyków na magnes. Dziewczynki służą pomocą przy zdejmowaniu uprzęży przez dzieci i młodzież. Zbierają sprzęt po odwiedzających, odkładają do taczek i odwożą na zaplecze. Dbają również o teren zbierając śmieci pozostawione przez klientów w lesie. Park odwiedza bardzo dużo ludzi, więc stażystki maja sporo pracy, szczególnie gdy przyjeżdżają autokary z grupami szkolnymi lub wycieczki. Każda z nich obsługuje dziennie ponad 300 osób. Mimo wielu obowiązków miło spędzają czas, a pracownicy służą pomocą i wzajemnie się wspierają.

Martyna: „Pracując czuję, że przez cały dzień uśmiech nie schodzi mi z twarzy. Dzieci korzystające z parku linowego są szczęśliwe i uśmiechnięte. Mimo bariery językowej robią wszystko, aby się ze mną porozumieć. Praca sprawia mi dużo radości, mimo, że jest fizyczna i często wracam zmęczona.

Natalia: „Atmosferę budują również mili i pomocni współpracownicy”.

Po obiedzie mieliśmy bardzo miłych gości. W odwiedziny przyjechali państwo Joanna i Tomasz Krzyżanowscy, byli nauczyciele naszej szkoły.

 

 

19 komentarzy

Napisz komentarz